Úvod
Sprievodné
akcie
  Program
Sprievodné akcie
  Fotogaléria
9.- 10. júla 2003
INSTRUMENTUM EXCELLENS FSP DETVA - GAJDY A GAJDICE 2003
súťaž, výstava a tvorivá dielňa výrobcov ľudových hudobných nástrojov
pripravili: Rudolf Veselovský, Igor Kovačovič, Igor Gašpar

11. júla od 16,00 hod.
pred Domom kultúry A. Sládkoviča a v areáli amfiteátra
POZVÁNKA "HORE DETVOU"
vyhrávanie heligonkárov a gajdošov navodzovanie festivalovej atmosféry
účinkujú: Jozef Chlebničan, Tomáš Ľupták, Peter Kuric, Jozef Mitter,Vladimír Babic, Ján Debnár, Ján Krnáč, Jaroslav Murín, Milan Halaj, Pavol Liska
pripravili: Peter Purdek st. a Peter Purdek ml.

12. júla od 8,30 - 10, 30 hod.
Mestské kultúrne stredisko
ŠKOLA PODPOLIANSKYCH TANCOV
výučba záujemcov o tance Podpoľania
pripravil: Pavel Holík

12. júla 2003 od 10,30 - 12,00 hod.
Dom kultúry A.Sládkoviča
ROZHOVORY O GAJDÁCH
komorný program o gajdách , hráčoch na tento nástroj a jeho výrobcoch
pripravili: Bernard Garaj a Milan Rusko

12. júla od 13,30 - 15,00 hod.
Rímskokatolícky kostol v Detve
SPEVOM ŤA PANE, CHVÁLIM...
komorný program piesní a liturgických žalmov
účinkujú: Martin Babjak, Tereza Figurová, Marcel Kurák, Gaetana Pulišová, František Valent
pripravila: Jana Kucbeľová

12. júla od 14,00 - 16,00 hod.
Areál amfiteátra
ZAHRAJ MI, TY, CIGÁŇ, AKO MOJA VÔĽA !
pódium pre všetkých
pripravil: Roman Malatinec

12. júla od 23,00 - 04,00 hod.
Dom kultúry A.Sládkoviča, Mestské kultúrne stredisko
ZÁBAVY
Dom kultúry A. Sládkoviča - zábava pri ľudovej hudbe Petra Konôpku st.
Mestské kultúrne stredisko - zábava pri ľudovej hudbe Jula Bartoša - Šuku s členmi folklórnej skupiny Kýčera z Čierneho Balogu

13. júla od 7,45 - 9,00 hod.
Rímskokatolícky kostol
SLÁVNOSTNÁ SV. OMŠA
za účasti dievčenskej ľudovej hudby KĽUMOK zo Selca


Výstavy

denne od 9,00 - 18,00hod.
USMERNENÁ IMAGINÁCIA
Mestský úrad, obradná sieň
výstava akad. Maliarky Miry Brtkovej, Slovenky zo Srbska a Čiernej Hory
vernisáž: 12. júla o 11,30 hod.
pripravili : Mária Hrkľová, Ružena Lužová

GAJDY A GAJDICE
Dom kultúry A. Sládkoviča
výstava výrobcov slovenských ľudových hudobných nástrojov - gájd a gajdíc
vernisáž: 11. júl o 17,00 hod.
pripravili: Rudolf Veselovský, Vladimír Červený

Z NAŠEJ KLENOTNICE
Centrum voľného času Trend
výstava krojovaných bábik Slovákov z Maďarska
pripravila: Ružena Baráneková - Egyedová

BRATIA KRNÁČOVCI
Podpolianske múzeum
výstava z cyklu Tvorcovia Podpoľania
trvanie výstavy: 1.júla - 30.septembra 2003
pripravili: Tatiana Figurová, Juraj Figura, Elena Mühlbergerová

IX. ROČNÍK NÁVRHOV DETÍ A MLÁDEŽE NA POŠTOVÉ ZNÁMKY
Mestská knižnica K. A. Medveckého
výstava výtvarných prác detí a mládeže
pripravili: Štefan Plško, Emília Ľalíková, Eva Chlebová


50 ROKOV FOLKLÓRNEHO SÚBORU NADEJE Z PARÍŽA
Mestská knižnica K. A. Medveckého
dokumentárna výstava
vernisáž: 10. júla o 17,00 hod.
pripravil: Daniel Compagnon

Z KLENOTNICE VERONIKY GOLIANOVEJ
Detvianske ľudové umenie, Partizánska ul.
pamätná izba ľudovej umelkyne - trvalá expozícia

DETVIANSKE DREVENÉ VYREZÁVANÉ KRÍŽE
Kalvária pri detvianskom cintoríne
trvalá expozícia obnovených krížov

"ODETÍ DO KRÁSY" VO FOTOGRAFII
areál amfiteátra
dokumentárna výstava
vernisáž: 11. júla o 19,00 hod.
pripravili: Jana Kucbeľová, Tatiana Figurová, Juraj Figura

JARMOK REMESIEL
areál amfiteátra
živá galéria ľudovoumeleckých remesiel spojená s predajom výrobkov
trvanie jarmoku: 12. - 13. júla 2003
pripravila: Alexandra Kossárová






  webdesign © 2002-2008 www.REMO.sk